Galerie

Stavební úpravy rodinného domu v Košicích

Klasický dům z 50. let 20. století má povrchové socialistické neduhy (netěsnící okna, břízolitovou fasádu), avšak byl postaven v hezkých proporcích a s obdivuhodně prostorným vnitřkem – na zastavěné ploše 109 m2 je ve dvou podlažích čistá užitná plocha 150 m2 plus prostorný suchý sklep pod polovinou půdorysu přízemí.

Stavební úpravy řeší úpravu pěti velkých obytných místností po cca 20 m2 a nové koupelny – jednu vestavěnou do prázdného boku půdy s výrazným sešikmením. Dům je s využitím kotlíkové dotace nově osazen famózním plně automatickým kotlem na pelety Ponast, který téměř bez obsluhy plně uspokojí vytápění domu i ohřev teplé užitkové vody. Fasáda dostane nový silikonový nátěr ve třech barvách respektujících původní plastické členění omítky. V domě je provedeno zateplení původního krovu, osazení novými výplněmi otvorů a kompletní pokládka nových podlah. Samozřejmostí je natažení nových trubek zdravotních instalací i kabelů elektřiny.

Fotodokumentace

 

Novostavba rodinného domu 1 v Čekanicích v Táboře, lokalita Nad Jordánem

Dům roste v nově vznikající čtvrti poblíž centra a brání se zařazení do pověstné „satelitové“ architektury. Čtvercový půdorys dvou podlaží završený stanovou střechou tvoří decentní kostku prolomenou rohovými okny. Užitná plocha k bydlení téměř 170 m2 skýtá lékařské rodině se dvěma dospívajícími dětmi dostatek velkorysého prostoru. Výrazným prvkem vybíhajícím ze zděné hmoty domu do zahrady je dřevěná konstrukce zimní zahrady s velkoplošným prosklením zvětšující prostor obývacího pokoje a otevírající tento hlavní obytný prostor přes terasu do exteriéru.

Fotodokumentace

Stavební úpravy a rozšíření prodejny na Pražském sídlišti v Táboře

Stěžejním oříškem bylo vynesení masivního panelového stropu obchodního domu. Řešení s ocelovým průvlakem a vyztuženým nově založeným ostěním přineslo efekt ve vzdušném propojení dvou křídel prodejny.

Fotodokumentace

 

Novostavba rodinného domu v Plané nad Lužnicí

Čisté linie precizně provedených hladkých omítek mají svůj šmrnc. Nadstandardní počet prosklených ploch, atraktivní provedení zábradlí a promyšlené detaily terénních úprav jsou dalšími přednostmi domu.

Fotodokumentace

Stavební úpravy rodinného domu v Údolní ulici v Táboře

Nástavba a přístavba stoletého řadového domu. Zůstal nejmenší v ulici a vlastník pan zvukař jej jako rodinné dědictví hodlá adaptovat pro svou čerstvě startující rodinu i profesní zázemí. Původní poněkud zastíněnější přízemí poslouží jako sklad a technický servis aparatur a v nových dvou patrech bude prosluněná obytná zóna. To vše při respektu k okolním liniím i historickému tvarosloví.

Fotodokumentace

 

Novostavba rodinného domu v Cholupicích u Prahy

Zadání vycházející z místních regulačních podmínek. V dnešní době sice téměř každý developer prodává co nejmenší pozemky, ale tady se aspoň zabýval územním plánováním směřovaným k jednotnému stylu celé čtvrti. Úzké parcely, úzké domy. Ve prospěch funkce a stylu se však sveze překvapivě dostatečná užitná plocha 141 m2 a k tomu kvádr pojme ještě garáž.

Fotodokumentace

Zateplení krovu a půdní vestavba Housova mlýna v Táboře

Elegantní půda ve velkorysém prostorovém pojetí nad oběma křídly Housova mlýna v Táboře. V objektu, který Sdružení Housova mlýna zasvětilo husitské historii, najdete mimo taky třeba filmovou zbrojnici. A na půdě tento experimentální prostor, kde je možné provozovat divadlo, zkušebnu anebo výuku historického šermu. K dispozici je přes 300 m2 volné podlahy bez podpor.

Fotodokumentace

 

Dorotheum

Dorotheum není jen slavná aukční síň. Sedmnáctiletou kobylku Dorku nedávno uchránily dvě statečné ženy před řezníkem. A aby měla kde bydlet, naším příspěvkem k záchranné misi je dřevěná konstrukce z KVH profilů pobitá nesámovanými prkny sloužící v přízemí pro ustájení větší Dorky a jejího menšího kámoše poníka Luckyho. Nad nimi jsou vestavěna dvě různoúrovňová patýrka jako hrací prostor a odpočívárna pro dětský klub Janíček v tzv. lesních dnech.

Průběh výstavby

Kosmodrom

I v zahradě se dají vytvářet konstrukce bizarních tvarů.

Fotodokumentace

 

Hala pro plážový volejbal v Českých Budějovicích

Generální dodávka haly, která slouží sportujícím na písku v každém ročním období. Plocha bývalého asfaltového hřiště byla zasypána metrovou vrstvou jemného písku na polystyrenu s podlahovým vytápěním. Herní prostor je vymezen mantinely z dřevěné sloupkové konstrukce kryté OSB deskou a je krytý ocelovou obloukovou konstrukcí potaženou plachtou. K hale je přistaveno technické a sociální zázemí z unimo buněk.

Nachází se na sídlišti Vltava a je otevřená denně – www.beachball.cz

Průběh výstavby

Stavební úpravy Fierlingerovy vily – studie a projekt

Studie a projekt stavebních úprav Fierlingerovy vily a přilehlých hospodářských objektů.
Krásný záměr dětského klubu Janíček a města Sezimovo Ústí pokusit se využít část národní kulturní památky areálu Benešovy vily v Sezimově Ústí pro potřeby mateřské školy. A to tzv. lesní, v péči táborské ópéesky Janíček – www.janicekops.cz.
Velkorysé okolí slavné vily se zahradou s mnoha druhy stromů a křovin, původní kolny, stáje a ateliér sevřené do domečků „hobitína“ spolu s kouzlem samotné vily k tomuto naplnění přímo vybízejí.

Záměr je podpořen městem Sezimovo Ústí i anketou se studentskými pracemi využití vily.
Momentálně je záměr ve stadiu žádosti o dotační titul z evropských fondů.

Fotodokumentace

 

Minidomek NANOHAUS RADKOV

Miniaturní domek, ideální pro singles, tedy sólojezdce životem všech věkových kategorií. Vhodný pro trvalé bydlení i rekreaci. Má nejmenší rozměry předepsané vyhláškou potřebné ke zkolaudování na rodinný dům.

Výhodou jsou stejně miniaturní náklady na provoz – vytápí se drobným kotlem na dřevo zvaným „golemek“, v podlahách jsou elektrické topné rohože.

Dřevostavbu lze provést tzv. letmou montáží přímo na místě pouze na patky, anebo přivézt hotový dům sestavený panelovou montáží a osadit na určené místo. Nízkoenergetické zateplení, suchá montáž bez mokrých procesů.

Průběh výstavby

Roubenka BRATRONICE

Pan majitel lesník revírník bude žít na prahu otevřené krajiny. Jasně, že vše musí být ze dřeva, stavba ruční tesařinou roubená, z místních blatenských kmenů. Ticho, rybník, vůně. Kachlová pec s jedinečným systémem tahů.

Průběh výstavby

 

Úprava půdy v rodinném domě v Sezimově Ústí I

Průběh výstavby

Studie rekonstrukce stodoly na objekt k trvalému bydlení v obci Brtec u Nadějkova

 

Půdní vestavba VELBĚHY

Průběh výstavby
Bar Tomahawk, penzion Alfa, Tábor, 2008
Dům, Bystřice u Benešova, 2006
Dům, Lázně Bohdaneč, 2010
Dům, Tábor - Náchod, 2008
Interiér, ZUŠ Blatiny, Praha, 2004
Přístavba vstupu do SVUS, Hradec Králové, 2005
Půdní vestavba, Tábor, 2007
Rekonstrukce Trojská, Praha 7, 2004
© 2010 zDeště
Architektonické sdružení